18 czerwca 2024
Wydarzenia

Koncert Promenadowy pod batutą Krzesimira Dębskiego

Koncert Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu pod batutą gwiazdy wieczoru – Krzesimira Dębskiego oraz towarzyszących solistów: Katarzyna Krawiec i Kacper Andrzejewski, którzy zaprezentują się w pełnej gamie muzycznych emocji i barw.

Podczas koncertu usłyszymy pełne spectrum twórczości kompozytora, utwory z gatunku muzyki poważnej, filmowej, rozrywkowej a także utwory klasyczne z nutą ludowości.

REPERTUAR
Bitwa z ogniem i mieczem
Country in e
Czas nas uczy pogody
Dos lid
Dumka na dwa serca
Jazda polska
Lonely hearts
Mama Afryka
Na dobre i na złe
Na wspólnej
Polonez d-moll
Rancho symphony
Rzeka marzeń
Stara baśń
Trojak jubileuszowy
Życie jest nowelą

WYKONAWCY
Katarzyna Krawiec – sopran
Kacper Andrzejewski – tenor
Krzesimir Dębski – dyrygent
Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu

Katarzyna Krawiec – wokalistka oraz skrzypaczka; absolwentka Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi na wydziale instrumentalistyki oraz wokalistyki estradowej. Finalistka i laureatka wielu konkursów wokalnych, zdobywczyni I nagrody podczas Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych – Zamość Jazz Festival 2022. Wielokrotnie występowała jako solistka m.in. na deskach Filharmonii Łódzkiej, a także Teatru Wielkiego – Opery Narodowej czy Teatru Śląskiego. Na stałe związana z orkiestrą Primuz Chamber Orchestra.

Katarzyna Krawiec

Kacper Andrzejewski – Absolwent Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. W wieku 13 lat zadebiutował na deskach Teatru Rozrywki w Chorzowie w musicalu „Oliver Twist” odgrywając tam tytułową postać. Dubbingował w bajkach Disneya w produkcjach takich jak „Matki w Mackach Marsa” , „Jake i Piraci z Nibylandii” ,”Akwalans” czy „Eleną z Avaloru”. Brał udział w 2. edycji programu „Bitwa na Glosy” w drużynie Moniki Kuszyńskiej. Na stałe związany jest z łódzkim big bandem „Fabryka Wełny”. Współzałożyciel zespołu 21 Gram, którego debiutancka EP ukazała się 2022.

Kacper Andrzejewski

Krzesimir Dębski – skrzypek, kompozytor, aranżer i dyrygent. Laureat I nagrody Światowego Konkursu Jazzowego w Hoeillart (Belgia, 1983) oraz Nagrody Wyspiańskiego (1985). Ma na koncie ponad 60 utworów m. in.: operę, 2 symfonie, 4 oratoria, 11 koncertów i dziesiątki przebojów. Prowadził koncerty m.in. takich gwiazd, jak: Jose Carreras, Nigel Kennedy, Adam Makowicz, Jean Luc Ponty, Mark O’Connor, Jose Cura. Obecnie, na zlecenie producenta z USA pracuje nad muzyką do niemych filmów Charlie’ego Chaplina.

Krzesimir Dębski

Muzyczna Scena Plenerowa Zamojskiej Akademii Kultury, ul. Akademicka 8

Sprzedaż biletów w kasie Orkiestry (ul. Partyzantów 2) do piątku w godz. 7.30 – 14.30.
Sprzedaż online: BILETY

ical Google outlook Wydarzenia
Skip to content