9 lipca 2023
Wydarzenia

Koncert Promenadowy „”Polskie Przeboje”

Koncert Promenadowy to wyjątkowe wydarzenie muzyczne, które przenosi słuchaczy w pełną energii i radości podróż przez polską muzykę i jej niezwykłe przeboje. To także wyjątkowa okazja, aby celebrować bogactwo i różnorodność polskiego dziedzictwa muzycznego oraz wspólnie cieszyć się znanymi i uwielbianymi utworami.

Podczas tegorocznej edycji, na scenie pojawią się znani soliści: Sylwia Przetak, Małgorzata Nakonieczna, Jarek Oberbek oraz Kamil Zięba, którzy wykonają największe polskie przeboje lat sześćdziesiątych, siedemdziesiątych oraz osiemdziesiątych w zupełnie innej odsłonie niż dotychczas, a to wszystko w towarzystwie Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu pod kierownictwem maestro – Tadeusza Wicherka.
Bogata instrumentacja, zaskakująca harmonia oraz niezwykła lekkość zawarta w aranżacjach dają słuchaczowi możliwość poznania na nowo doskonale znanych mu piosenek wykonywanych przez artystów takich jak: Zespół Partita, Skaldowie, Zbigniew Wodecki, Andrzej Zaucha, Bogusław Mec, Danuta Rinn, Natasza Zylska, Andrzej Czyżewski, Halina Kunicka, Anna Jantar, Czerwone Gitary.

Sylwia Przetak – to aktorka i wokalistka, którą można kojarzyć ze sceny Teatru Buffo oraz kilku programów telewizyjnych. Jak się również okazuje, od lat zajmuje się dubbingiem, a jej głos można było usłyszeć w produkcjach takich jak „Zaplątane Przygody Roszpunki” (2017–2020). Co więcej, od lat udziela się również jako piosenkarka, a jej utwory już dawno wyszły poza prowadzony przez nią kanał na serwisie YouTube.

Małgorzata Nakonieczna – wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów w zespole SOULOVE, współpracuje także z wieloma projektami muzycznymi z którymi występuje na żywo na wielu scenach w całej Polsce. Małgorzata jest także zdobywczynią wielu nagród na festiwalach i konkursach piosenki w kraju i poza jego granicami, jest też finalistką „SZANSY NA SUKCES” z Beatą Kozidrak i zespołem „Bajm”, z którym w finale wystąpiła w Sali Kongresowej w Warszawie. Brała też udział w muzycznym show TVP2 – „BITWA NA GŁOSY”, w zwycięskiej drużynie Andrzeja Piasecznego oraz „THE VOICE OF POLAND” w drużynie Thomsona i Barona. Od 5 lat współpracuje na stałe z wytwórnią bajek i filmów Disney, swojego głosu udzielała również jako backing vocals takim artystom jak: Andrzej Piaseczny, Maryla Rodowicz, Blue Cafe, Daria Zawiałow, Natalia Szroeder, Margaret, Thomson i wiele innych.

Jarosław Oberbek – to znana postać w polskim świecie musicalu. Wiele osób poznało go przez Studio Acantus, gdzie przez kilka brał udział w nagraniach, potem założył własny kanał „Podróz Musicalowa”, gdzie oprócz coverów znanych bajkowych i musicalowych przebojów można poznać też ciekawostki ze świata musicalu. Jarek Oberbek to posiadacz charakterystycznego i bardzo mocnego głosu, który dobrze sprawdza się w przypadku czarnych charakterów. Brał także udział w lekkich, komediowych numerach takich jak: „Santa Fe” z „Rentu”, „All I Care About is Love” z „Chicago” czy „Gdyby, był bogaty” ze „Skrzypka na dachu”. Bardziej dramatyczną stronę pokazał w „Noc muzykę gra” z „Upiora w operze” i „Gwiazdach” z „Nędzników”.

Kamil Zięba – Aktor i wokalista. Absolwent Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku (specjalność musical). Edukację artystyczną rozpoczął w wieku 18 lat, w Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie. Pojawił się na scenach Teatru im. Wandy Siemaszkowej oraz w Teatrze Maska w Rzeszowie. Po ukończeniu studiów zagrał główną rolę w musicalu Wonderful Town L. Bernsteina, który powstał we współpracy Filharmonii Bałtyckiej i Gdańskiej Akademii Muzycznej. Współpracował z Teatrem Miejskim w Gdyni, Teatrem Muzycznym „Tintilo” oraz Sopockim Teatrem Atelier. W Teatrze Muzycznym w Poznaniu można go oglądać w musicalu Rodzina Addamsów. Jest laureatem wielu ogólnopolskich festiwali piosenki estradowej i aktorskiej. Brał udział w nagraniach dla Telewizji Polskiej i współpracował ze studiem SDI, odpowiedzialnym za dubbingi w najważniejszych filmach W. Disneya.

REPERTUAR
Bajo bongo
Czy czuje Pani Cha-chę
Do zakochania jeden krok
Gdzie ci mężczyźni
Jak dobrze wstać
Nie całuj mnie pierwsza
Panowie szanujmy wspomnienia
Pik pik pik
Prześliczna wiolonczelistka
Rzuć to wszystko co złe
Serduszko puka w rytmie
To był świat w zupełnie starym stylu
Wakacje z blondynką
Całujmy się  Rinn i Czyżewski
Ktoś mnie pokochał
Medytacje wiejskiego listonosza
Miłość złe humory ma
Nie zadzieraj nosa
Głowa do góry
Marioneka
Mamy tylko siebie
Orkiestry dęte
Żeby szczęśliwym być
Zabrałaś mi lato
Bas
Dzisiaj jutro zawsze będę kochać cię tak

WYKONAWCY
Sylwia Przetak
Małgorzata Nakonieczna
Jarosław Oberbek
Kamil Zięba
Tadeusz Wicherek – dyrygent
Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu

Sylwia Przetak
Małgorzata Nakonieczna
Jarosław Oberbek
Kamil Zięba

Rynek Wielki w Zamościu

Wstęp wolny

ical Google outlook Wydarzenia
Skip to content