4 lipca 2024
Wydarzenia

„”Młynarski symfonicznie” - recital Izy Połońskiej

To kolejny projekt Izy Połońskiej i Leszka Kołodziejskiego, aranżera, kompozytora i akordeonisty. Izabela Połońska postanowiła przybliżyć twórczość autora, którego piosenek już niestety nie sposób usłyszeć w radio czy w tv. Wśród znanych piosenek takich jak: „Lubię wracać tam gdzie byłem już”, czy „Kocham Cię życie” znalazły się piosenki mniej znane i takie , które już zupełnie zostały zapomniane.

Wykonawcy postawili sobie za zadanie przybliżenie twórczości genialnego Wojciecha Młynarskiego i w choć niewielkim stopniu zwrócenie uwagi, iż Wojciech Młynarski napisał kilkaset znakomitych tekstów do piosenek, to znana jest z tego zaledwie mała część.

WYKONAWCY
Iza Połońska – wokal
Kuba Raczyński – saksofon
Michał Grott – gitara basowa
Leszek Kołodziejski – fortepian, akordeon
Mateusz Krawczyk – perkusja
Tadeusz Wicherek – dyrygent
Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu

Iza Połońska – wokalistka śpiewająca w różnych stylach od klasyki po piosenkę aktorską i jazz. Doktor sztuk muzycznych. Koncertowała niemalże w całej Europie śpiewając repertuar klasyczny. Wykonując piosenkę, występowała m.in. w Bibliotece Polskiej w Paryżu, czy w legendarnej Piwnicy Artystycznej Kurylewiczów w Warszawie u boku Wandy Warskiej. Ostatnie 5 lat wypełniły jej koncerty z Orkiestrami Filharmonicznymi w Polsce z projektami POŁOŃSKA śpiewa OSIECKĄ, MŁYNARSKI SYMFONICZNIE, KRAJEWSKI SYMFONICZNIE, a także kameralne projekty: PEJZAŻ BEZ CIEBIE, TRZY MIŁOŚCI, KOCHANY MÓJ BEŁZ, CZUŁOŚĆ, które współtworzy z Leszkiem Kołodziejskim, akordeonistą i aranżerem.

Iza Połońska

Muzyczna Scena Plenerowa Zamojskiej Akademii Kultury, ul. Akademicka 8

Sprzedaż biletów w kasie Orkiestry (ul. Partyzantów 2) do piątku w godz. 7.30 – 14.30.
Sprzedaż online: BILETY

ical Google outlook Wydarzenia
Skip to content