7 października 2022
Wydarzenia

ZAMOJSKIE TALENTY

Dyrygent – Tadeusz Wicherek

Repertuar koncertu:

  • Bartłomiej Kiecana – trąbka (nauczyciel Janusz Kiecana)

J. Haydn – Koncert na trąbkę i orkiestrę Es-dur Hob. VIIe: 1

  • Ewa Mazur- fortepian (nauczyciel Markijan Popil)

R. Schumann – Koncert fortepianowy a-moll cz. I  

  • Katarzyna Wiśniewska – skrzypce (nauczyciel Władysław Swacha)

M. Skoryk- „Melodia” 

  • Dorota Kleban – flet (nauczyciel Henryk Gil)

C. Chaminade – Concertino Op. 107

  • Julia Guz – waltornia (nauczyciel Magdalena Adamczyk)

C. Saint-Saëns – Morceau de concert Op. 94 cz. I

  • Klaudia Safaryn śpiew (nauczyciel Agnieszka Brylewicz)

W.A. Mozart – ,,Batti, batti mio Masetto”- recytatyw i aria Zerliny z I aktu opery ,,Don Giovanni”


Bartłomiej Kiecana jest uczniem klasy VI Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Zamościu, gdzie uczy się gry na trąbce. Jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Andrzeja Cwojdzińskiego w Tomaszowie Lubelskim. W czasie nauki dokonał dużego rozwoju artystycznego, o czym świadczą wysokie miejsca w konkursach organizowanych w takich miastach jak: Kalisz, Dąbrowa Górnicza, Biała Podlaska, Jastrzębie Zdrój, Lublin, Wrocław, Ostrawa, Brno, Odessa, Głogów, Szczecinek, Jasło, Biłgoraj, Tomaszów Lubelski, Wadowice, Warszawa, Kielce, Opole, Krapkowice, Chrzanów, Nowy Targ, Jaworzno, Łódź, Kraków, Łańcut, Sosnowiec, a także w wielu konkursach online organizowanych w innych krajach, których łączna liczba jest bliska 100. Ma też bogatą działalność koncertową. Trzykrotnie występował w koncertach w Filharmonii Narodowej w Warszawie w 2014 i 2016 roku, koncertach w Koszęcinie (siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk), w Krapkowicach, koncertach w Sali Consulatus w Zamościu, kilkukrotnie jako solista Szkolnej Orkiestry Dętej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Zamościu, koncertach wolontariackich oraz wielu innych wydarzeniach muzycznych. Wystąpił w programie: Poranek między Wisłą i Bugiem w Telewizji Polskiej Lublin – 28.12.2021 r. oraz w reportażu „Na pięciolinii” w Telewizji Polskiej Lublin – 11.01.2022 r.

Ewa Mazur jest uczennicą V klasy II st. Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im.Karola Szymanowskiego w Zamościu, gdzie uczy się gry na fortepianie u p. Markijana Popila.
Osiągnięcia konkursowe:
• I miejsce na II Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina w Turznie
• I miejsce na VIII Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym Szkół Muzycznych I i II stopnia „Mistrz Klawiatury” w Warszawie
• II miejsce na III Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym w Żywcu
• III miejsce na VI Międzynarodowym Konkursie im. Janiny Garści w Stalowej Woli
• III miejsce na XXXIV Konkursie Młodych Pianistów „Nad Kamienną”
• wyróżnienie na XII Ogólnopolskim Konkursie Młodych Instrumentalistów im. Stefanii Wojtowicz w Jaśle
• wyróżnienie na XXIII Międzynarodowym Festiwalu Chopinowskim na Mazowszu

 

Katarzyna Wiśniewska jest uczennicą IV klasy II stopnia Państwowej Szkoły Muzycznej im. Karola Szymanowskiego. Uczy się w klasie Pana Władysława Swachy. W ostatnich latach dokonała kilku znaczących osiągnięć: zajęła I miejsce w XX Regionalnym Przeglądzie Uczniów Klas Skrzypiec, Altówki, Wiolonczeli i Kontrabasu organizowanym w 2015 roku w Zamościu, w tym samym roku zdobyła I nagrodę w VI Międzyszkolnym Konkursie Uczniów Klas Skrzypiec, Altówki, Wiolonczeli i Kontrabasu w Tomaszowie Lubelskim, w 2017 została laureatką IX Regionalnego Konkursu Skrzypcowego w Lublinie. Uczestniczy aktywnie w konsultacjach i kursach mistrzowskich- kształciła się między innymi pod okiem prof. Piotra Tarcholika, prof. Oriany Masternak, prof. Bartosza Bryły czy prof. Pawła Wójtowicza.

Dorota Kleban – tegoroczna dyplomantka w klasie fletu Henryka Gila w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. Karola Szymanowskiego w Zamościu. Uczestniczka Międzynarodowych Kursów Interpretacji Muzycznej w Nowym Sączu w klasie prof. Jadwigi Kotnowskiej (2021) oraz prof. Krystyny Gołaszewskiej (2022) oraz Letnich Mistrzowskich Warsztatów Muzycznych w Zamościu w klasie Marianny Żołnacz (2022). Swoje umiejętności doskonaliła także na szkolnych warsztatach fletowych pod okiem dr hab. Eweliny Zawiślak i prof. Jánosa Balinta.

Julia Guz uczennica IV klasy II stopnia w Państwowej Szkole Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Zamościu. W latach 2016-2022 uczyła się u p. Beaty Syczuk; w 2022r. rozpoczęła dalszą edukację z p. Magdaleną Adamczyk.
W trakcie swojej edukacji II stopnia wystąpiła w dwóch edycjach Ogólnopolskiego Konkursu Instrumentów Dętych w Lublinie zdobywając III miejsce w swojej kategorii. Ponadto jest uczestniczką wielu konsultacji oraz kursów muzycznych m.in. Waltorniowego Kursu Mistrzowskiego w Łodzi, gdzie kształciła się pod okiem
prof. Tomasza Bińkowskiego;
prof. dr. hab. Dariusza Mikulskiego;
prof. Marka Medyńskiego
prof. Tomasza Kubonia

Klaudia Safaryn uczennica PSM w Zamościu z klasy pani Agnieszki Brylewicz. Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła w2020 r, kiedy została przyjęta do klasy śpiewu w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia w Zamościu. W kwietniu  2021r została laureatką I nagrody w kategorii wokalnej Międzynarodowego Konkursu ,, Star Line Performens” . Obecnie Klaudia rozpoczęła trzeci rok nauki i przygotowuje się do następnych konkursów. W jej wykonaniu usłyszymy ,,Batti, batti mio Masetto” –  recytatyw i arię Zerliny z I aktu opery ,,Don Giovanni” W.A. Mozarta.

ical Google outlook Wydarzenia
Skip to content