18 listopada 2022
Wydarzenia

DANZAS FANTASTICAS. Ney Rosauro Koncert na Marimbafon w wyk. Jaroslava Sambulskyi’ego

Zapraszamy Państwa na koncert o niezwykłym, elektryzującym klimacie, który bazować będzie na utworach symfonicznych inspirowanych folklorem latynoamerykańskim. Koncert ten zawiera żywą prezentację brazylijskich rytmów i pięknych południowoamerykańskich melodii.
W pierwszej części koncertu usłyszymy utwór Ney Rosauro – koncert na marimbę w wykonaniu Jaroslava Sambulskyi’ego, perkusistę Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu.

Jaroslav Sambulskyi – Marimbafon

Tadeusz Wicherek – Dyrygent

W Programie:
Ney Rosauro – Koncert na Marimbafon
Joaquín Turina – Danzas fantásticas, Op. 22
Ferdinand Hérold – Clog Dance
Jules Massenet – Suita baletowa z Opery Le Cid

JAROSLAV SAMBULSKYI – absolwent Wydziału perkusji Akademii Muzycznej im. M. Lysenky we Lwowie w klasie perkusji prof. Borysa Olijnyka. Swój warsztat muzyczny ( perkusja) kształci od 14 roku życia. Ukończył klasę perkusji w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Rawie-Ruskiej i II st. Jazz Collage im. S.P. Szaszkewycza we Lwowie. Jaroslav jest zwycięzcą wielu konkursów m.in. Grand Prix na międzynarodowym konkursie Inter National Festival Talents World Stars 2021 USA Los Angeles. Koncertuje w kraju i za granicą. Z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu pod batutą Tadeusza Wicherka, wykona swój pierwszy koncert na marimbie.

Bilety w cenie 50 zł i 40 zł (ulgowy) do nabycia w kasie Orkiestry w godz. 7:30-14:30 oraz online w zakładce KUP BILET. Rezerwacja telefoniczna pod numerem tel. +48 84 638 48 33

ical Google outlook Wydarzenia
Skip to content