24 czerwca 2024
Wydarzenia

KONCERT STRING CONNECTION

String Connection to jedna z najważniejszych formacji fusion lat 80. Grupa została utworzona przez skrzypka i kompozytora Krzesimira Dębskiego w 1981 roku. Zespół natychmiast zyskał uznanie fanów i krytyków, wkrótce wystąpił na Jazz nad Odrą i Jazz Jamboree. W 1983 roku zdobył I nagrodę na prestiżowym festiwalu Hoeilaart w Belgii; w latach 1983-1986 był najwyżej notowanym zespołem elektrycznym w rankingu Jazz Top magazynu Jazz Forum. String Connection nagrał ok. dziesięciu albumów, koncertował w Europie, USA i Kanadzie, wylansował kilka hitów które stały się jego muzycznymi wizytówkami.

String Connection jest synonimem polskiego jazzu lat 80. Sukcesy zespołu, laury dla muzyków i nagrań, udział w najważniejszych festiwalach Europy spowodowały, iż poznański zespół stał się „legendą” polskiego jazzu. Wiosną 2009 roku zagrali 10-dniową trasę po Polsce, każdy koncert kończył się potrójnym bisem. To gorące przyjęcie fanów sprawiło że zespół postanowił wystąpić z kolejną trasą koncertową.

Po raz kolejny String Connection zagra w mistrzowskim składzie:

WYKONAWCY
Krzesimir Dębski – skrzypce, kompozycje
Damian Kostka – gitara basowa
Andrzej Olejniczak – saksofon sopranowy i tenorowy
Krzysztof Przybyłowicz – perkusja

Krzesimir Dębski – skrzypek, kompozytor, aranżer i dyrygent. Laureat I nagrody Światowego Konkursu Jazzowego w Hoeillart (Belgia, 1983) oraz Nagrody Wyspiańskiego (1985). Ma na koncie ponad 60 utworów m. in.: operę, 2 symfonie, 4 oratoria, 11 koncertów i dziesiątki przebojów. Prowadził koncerty m.in. takich gwiazd, jak: Jose Carreras, Nigel Kennedy, Adam Makowicz, Jean Luc Ponty, Mark O’Connor, Jose Cura. Obecnie, na zlecenie producenta z USA pracuje nad muzyką do niemych filmów Charlie’ego Chaplina.

Krzesimir Dębski

Damian Kostka – to utalentowany polski kontrabasista i basista młodego pokolenia. Ukończył Akademię Muzyczną we Wrocławiu i Akademię Muzyczną w Poznaniu. Występował na wielu festiwalach, m.in. Lotos Jazz Festival, Prague International Jazz Festival, Mladi Ladi Jazz Festival, Silesian Jasz Festival, Off Festival, Jazzwoche, Męskie Granie. Na swoim koncie ma współpracę z wieloma artystami, m. in. Stanley Jordan, Chico Freeman, Vinx De Jon Parrette, Jean Luc Ponty, Sarah McKenzie, Michael Rabinowitz, Leszek Możdżer, oraz z zespołami: Skalpel Big Band, Włodek Pawlik Trio, Weezdob Collective, ZK Collaboration. Jest również wykładowcą kontrabasu i gitary basowej na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Muzyk używa nagłośnienia marki Aguilar której jest endorserem.

Damian Kostka

Andrzej Olejniczak – saksofonista tenorowy i sopranowy, kompozytor należący do wąskiego grona polskich jazzmanów, którzy zrobili europejską karierę. Od lat uważany jest za najlepszego saksofonistę jazzowego Hiszpanii. Lista grup i solistów, z którymi koncertował polski saksofonista jest imponująca: Tete Montoliu, Gerry Mulligan, Kenny Drew, NHO Pedersen, Alvin Queen, Alan Skidmore, Inaki Salvador, Horace Parlan, Jimmy Owens, Oliver Jackson.

Andrzej Olejniczak

Krzysztof Przybyłowicz – jeden z najwszechstronniejszych perkusistów naszego kraju.  Nagrywał z całą plejadą wybitnych artystów jazzowych i nie tylko: Zbigniew Namysłowski, Michał Urbaniak, Zbigniew Jaremko, Tomasz Szukalski, Andrzej Jagodziński, Artur Dutkiewicz, Kuba Stankiewicz, Jarek Śmietana, John Blake, John Hick, Horace Parlan, Deborah Brown i wielu innych.

Muzyczna Scena Plenerowa Zamojskiej Akademii Kultury, ul. Akademicka 8

Sprzedaż biletów w kasie Orkiestry (ul. Partyzantów 2) do piątku w godz. 7.30 – 14.30.
Sprzedaż online: BILETY

ical Google outlook Wydarzenia
Skip to content