4 lipca 2024
Wydarzenia

„”Trwaj chwilo, trwaj” - recital Elżbiety Adamiak

Elżbieta Adamiak – ikona polskiej piosenki poetyckiej, która zabierze nas w magiczną podróż przez najpiękniejsze zakątki swojego muzycznego świata.

Ten niezapomniany recital odbędzie się przy akompaniamencie Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu pod batutą Tadeusza Wicherka.

„Trwaj chwilo, trwaj” to nie tylko uczta dla miłośników poezji śpiewanej, ale także okazja do spotkania z muzyką na najwyższym poziomie, która łączy pokolenia i inspiruje do refleksji nad pięknem chwili obecnej.

REPERTUAR
Najlepsze lata Atlantyda
Jesienna zaduma
Zielnik wierszy
Nie ma na co czekać
Trwaj chwilo trwaj
Ty który stworzyłeś
Rozmowa przy ściemnionym świetle
Są we dwoje
Przybywa czasu w nas
Opisywanie mieszkania
Sobie razem
Posiedzimy sobie razem w kuchni
Głogostan
Czas Twoje życia

WYKONAWCY
Elżbieta Adamiak – solistka
Piotr Goljat – fortepian, wokal
Marek Piątek – gitara
Piotr Górka – kontrabas
Tadeusz Wicherek – dyrygent
Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu

Elżbieta Adamiak – piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka, barda, która od ponad 45 lat zajmuje w Polsce czołowe miejsce w gatunku poezji śpiewanej. Ze względu na oryginalność, specyficzną wrażliwość i wyjątkową umiejętność muzycznego przekazu tekstu poetyckiego, Artystka należy do grona nielicznych wykonawców tego gatunku. Nagrała siedem płyt z których każda, według koneserów i krytyków muzycznych okazała się sukcesem. Na ostatniej płycie Eli pt. „Zbieram Siebie” znalazły się starannie dobrane nowe piosenki Artystki, np.: „Trwaj, chwilo, trwaj” (duet z A. Nowakiem), „Posiedzimy sobie razem w kuchni” (duet z K. Kiljańskim), „Zanosi się na noc”. Piosenka „Trwaj chwilo trwaj” przez długi czas utrzymywała się w czołówkach list przebojów m.in. „Trójki”, Radia „Złote Przeboje” a w plebiscycie Polskiego Radia „Jedynki” głosami radiosłuchaczy została wybrana Przebojem Jesieni 2009r. Na repertuar recitalu składają się zarówno piosenki z najnowszej płyty „Zbieram siebie”, jak i największe przeboje Eli takie jak: „Jesienna zaduma”, „Do Wenecji stąd dalej co dzień”, „Rozmowa przy ściemnionych światłach”.

Elżbieta Adamiak

Muzyczna Scena Plenerowa Zamojskiej Akademii Kultury, ul. Akademicka 8

Sprzedaż biletów w kasie Orkiestry (ul. Partyzantów 2) do piątku w godz. 7.30 – 14.30.
Sprzedaż online: BILETY

ical Google outlook Wydarzenia
Skip to content