22 maja 2024
Wydarzenia

XVII ZAMOJSKI FESTIWAL KULTURY „”VIVA ITALIA”

XVII Zamojski Festiwal Kultury „arte, cultura, musica e…” to wyjątkowe wydarzenie muzyczne, które zapewnia niezapomniane doświadczenia dla miłośników muzyki klasycznej. To szczególny koncert, który gromadzi utalentowanych muzyków, wykonawców, którzy prezentują arcydzieła kompozytorów klasycznych i współczesnych. Podczas tegorocznej edycji Festiwalu będzie można spodziewać się różnorodności repertuaru.

21 czerwca to ostatni koncert festiwalowy podsumowujący 17. edycję Zamojskiego Festiwalu Kultury. Podczas tego niezwykłego wieczoru przeniesiemy się w klimat włoskiej pasji i operowej ekscytacji! „Viva Italia” to wyjątkowy koncert, który zabierze Was w wirtuozowskie arie z włoskich oper. W musicalach usłyszymy m.in. suite ze „Skrzypka na dachu” czy „My fair Lady”. Na scenie pojawią się wybitni artyści: Edyta Piasecka, Arkadiusz Anyszka oraz Maurizio Colasanti, którzy wraz z Orkiestrą Symfoniczną im. Karola Namysłowskiego w Zamościu przeniosą Was w magiczny świat operowych arcydzieł i zapewnią niezapomniane emocje.

WYKONAWCY
Edyta Piasecka – sopran
Arkadiusz Anyszka – baryton
Maurizio Colasanti – dyrygent
Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu

Edyta Piasecka – absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, zdobyła uznanie zarówno w Polsce, jak i za granicą, dzięki swojej wyjątkowej interpretacji operowych arcydzieł. Jej talent i zaangażowanie przyciągają uwagę publiczności, tworząc niezapomniane chwile na scenie. Jako artystka o wszechstronnym repertuarze, Edyta Piasecka doskonale odnajduje się w różnorodnych partiach operowych, prezentując nie tylko techniczną doskonałość, ale także głęboki emocjonalny przekaz. Jej występy są pełne pasji, której towarzyszy niezwykła siła wyrazu.

Edyta Piasecka

Arkadiusz Anyszka – Edukację muzyczną rozpoczął w wieku 8 lat. W 2012 r. ukończył Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II st. im. H. Wieniawskiego w Łodzi w klasie skrzypiec i rozpoczął naukę w Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi na kierunku wokalno-aktorskim. Na trzecim roku studiów zadebiutował w Teatrze Wielkim w Łodzi rolą Figara w studenckim spektaklu „Cyrulika sewilskiego” G. Rossiniego. Od sezonu artystycznego 2018/2019 związany na stałe z Teatrem Wielkim w Łodzi, na którego deskach wykonuje partię Pinga w „Turandot” G. Pucciniego, partię Janusza w „Halce” S. Moniuszki, poemat symfoniczny na baryton i orkiestrę „Siwa mgła” W. Kilara, będący częścią spektaklu „Krzesany”, oraz partię doktora Falke w „Zemście nietoperza” J. Straussa.

Arkadiusz Anyszka

Maurizio Colasanti – uznany dyrygent o światowej renomie, który zasłynął ze swojego niezrównanego talentu i pasji do muzyki klasycznej. Jego wszechstronne umiejętności oraz głębokie zrozumienie repertuaru operowego uczyniły go jednym z najbardziej poszukiwanych dyrygentów swojego pokolenia. Urodzony we Włoszech, Maurizio Colasanti od najmłodszych lat zafascynowany był muzyką. Jego determinacja i wyjątkowy talent pozwoliły mu zdobyć wykształcenie muzyczne na najwyższym poziomie, co zaowocowało licznie nagradzanymi występami na prestiżowych scenach muzycznych na całym świecie. Jego interpretacje operowych arcydzieł są pełne emocji, głębi i precyzji, co sprawia, że każde jego wykonanie staje się niezapomnianym przeżyciem dla publiczności. Maurizio Colasanti potrafi doskonale prowadzić orkiestrę, tworząc z nią harmonijną całość, która wprawia słuchaczy w zachwyt.

Maurizio Colasanti

XVII Zamojski Festiwal Kultury „arte, cultura, musica e…” jest współfinansowany ze środków Miasta Zamość.

Muzyczna Scena Plenerowa Zamojskiej Akademii Kultury, ul. Akademicka 8

Sprzedaż biletów w kasie Orkiestry (ul. Partyzantów 2) do piątku w godz. 7.30 – 14.30.
Sprzedaż online: BILETY

ical Google outlook Wydarzenia
Skip to content