22 maja 2024
Wydarzenia

XVII Zamojski Festiwal Kultury „”Wieczór włoskich przebojów”

XVII Zamojski Festiwal Kultury „arte, cultura, musica e…” to wyjątkowe wydarzenie muzyczne, które zapewnia niezapomniane doświadczenia dla miłośników muzyki klasycznej. To szczególny koncert, który gromadzi utalentowanych muzyków, wykonawców, którzy prezentują arcydzieła kompozytorów klasycznych i współczesnych. Podczas tegorocznej edycji Festiwalu będzie można spodziewać się różnorodności repertuaru.

15 czerwca na scenie wystąpią wybitni włoscy artyści: Angela Semerano, Edoardo Perrone oraz Morgan Zitti, których pasja i talent wprowadzą nas w świat najpiękniejszych włoskich melodii. Towarzyszyć im będzie Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu, pod batutą cenionego dyrygenta Tadeusza Wicherka.

W programie koncertu usłyszymy zarówno klasyczne włoskie arie, jak i współczesne hity, które od lat podbijają serca melomanów na całym świecie. To wieczór pełen wzruszeń, radości i niepowtarzalnej muzycznej podróży, która na długo pozostanie w Waszej pamięci.

WYKONAWCY
Angela Semerano – wokal
Edoardo Perrone – wokal
Morgan Zitti – fortepian
Tadeusz Wicherek – dyrygent
Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu

PROWADZENIE
Paolo Gesumunno

Angela Semerano – jest włoską piosenkarką i aktorką pochodzącą z Ostuni w regionie Apulia. Sławę zyskała dzięki udziałowi w popularnym programie telewizyjnym „Amici di Maria De Filippi” w 2013 roku, gdzie zaprezentowała swój utwór „Quella parola”. Angela jest również znana z występów w programie „The Voice of Italy” w 2018 roku. Jej talent muzyczny obejmuje zarówno śpiew, jak i grę aktorską, co czyni ją wszechstronną artystką w świecie włoskiej rozrywki​ (Giornale di Puglia)​.

Angela Semerano

Edoardo Perrone – jest włoskim piosenkarzem, który zyskał popularność dzięki swoim utworom i coverom publikowanym na platformach takich jak YouTube, Apple Music i Spotify. Urodził się w Taranto i ukończył liceum muzyczne w tym mieście. Obecnie jest również absolwentem konserwatorium z wyróżnieniem. Jego twórczość obejmuje różnorodne gatunki muzyczne, a jego popularność wzrosła dzięki piosenkom takim jak „Voglio tornare a casa”, „You Stole My Heart” i coverowi „Shallow” z filmu „A Star Is Born”. Perrone często współpracuje z innymi artystami, takimi jak Fabio Natale, z którym wyprodukował kilka utworów.

Morgan Zitti – Towarzyszył młodej „performerce” Zoe Nochi (artystce z rolami w musicalach w Teatro
Sistina), młodej aktorce Ariannie Becheroni (występującej w serialu „Bang Bang Baby” emitowanym w 240 krajach na całym świecie) i piosenkarzowi Franco Fasano podczas wydarzenia: „Gente di Mare”. W 2018 roku był częścią Włoskiej Orkiestry Kinowej jako chórzysta w Circus Maximus w Rzymie z okazji występu na żywo filmu „Il Gladiatore”, prowadzonego przez Maestro – Justina Freera. W maju 2019 roku towarzyszył wschodzącemu artyście Edoardo Perrone w Atlantico na żywo w Rzymie z okazji
okazji konkursu muzycznego „Play Music, Stop Violence”.

„MORGEDO” – Edoardo Perrone i Morgan Zitti

__________________________________________________

Paolo Gesumunno

XVII Zamojski Festiwal Kultury „arte, cultura, musica e…” jest współfinansowany ze środków Miasta Zamość.

Muzyczna Scena Plenerowa Zamojskiej Akademii Kultury, ul. Akademicka 8

Sprzedaż biletów w kasie Orkiestry (ul. Partyzantów 2) do piątku w godz. 7.30 – 14.30.
Sprzedaż online: BILETY

ical Google outlook Wydarzenia
Skip to content