1 lipca 2023
Wydarzenia

XVI Zamojski Festiwal Kultury „”Jose Torres Show”

XVI Zamojski Festiwal Kultury „arte, cultura, musica e…” to wyjątkowe wydarzenie muzyczne, które zapewnia niezapomniane doświadczenia dla miłośników muzyki klasycznej. To szczególny koncert, który gromadzi utalentowanych muzyków, wykonawców, którzy prezentują arcydzieła kompozytorów klasycznych i współczesnych. Podczas tegorocznej edycji Festiwalu będzie można spodziewać się różnorodności repertuaru.

W II Koncert Festiwalowy pt. „Jose Torres Show” usłyszymy tradycyjną muzykę kubańską w symfonicznej oprawie „Como fue”, „Guantanamera”, „Mi primer amor” i inne w wykonaniu:

Jose Torres – Znakomity kubański artysta, wirtuoz instrumentów perkusyjnych, który od wielu lat żyje i tworzy w naszym kraju. To dzięki niemu powstała w Polsce pierwsza orkiestra salsowa nazwana Jose Torres y Salsa Tropical. Od ponad 25 lat zajmuje pierwsze miejsce w ankiecie na najpopularniejszego muzyka roku w kategorii instrumenty perkusyjne, którą corocznie organizuje renomowane czasopismo muzyczne Jazz Forum. Przez minione 25 lat Jose Torres współpracował z wieloma gwiazdami estrady m.in. Marylą Rodowicz, Kayah, Ewą Bem, Urszulą, Ryszardem Rynkowskim, Stanisławem Soyką, Grzegorzem Ciechowskim, Mietkiem Szcześniakiem i zespołami, takimi jak Raz Dwa Trzy, Maanam, czy Blue Cafe. Koncertował i nagrywał z czołówką muzyków jazzowych: Tomaszem Stańko, Wojciechem Karolakiem, Zbigniewem Namysłowskim, Jarosławem Śmietaną, Leszkiem Możdżerem.

Havana Dreams – Zespół pod dyrekcją znanego muzyka pochodzenia kubańskiego Jose Torres. W repertuarze zespołu możemy usłyszeć kwintesencję kubańskiej muzyki tradycjonalnej, znane utwory w stylu Buena Vista Social Club oraz kompozycje własne. Artyści prezentuje również współczesne gatunki kubańskie jak Timba, mająca szczególne znaczenie w teraźniejszej kulturze. Koncerty w wykonaniu Jose Torres & Havana Dreams to podróż do ciepłych krajów, do ulic Hawany, gdzie słońce oraz zapach kawy i cygar nie zostawia cienia wątpliwości, że jesteśmy w krainie radośniej muzyki, ciepła i beztroski.

Ruben Silva – polski dyrygent boliwijskiego pochodzenia, jeden z najwybitniejszych muzyków swojego pokolenia. Swą karierę rozpoczął w Boliwii, debiutując z Narodową Orkiestrą Symfoniczną.Uczestnik i laureat wielu konkursów dyrygenckich – Międzynarodowego Konkursu dyrygenckiego Gino Marinuzzi w San Remo – Włochy, III Międzynarodowego Konkursu Dyrygenckiego im. G. Fitelberga w Katowicach (laureat i zdobywca Nagrody dla najmłodszego finalisty, 1983), Międzynarodowego Konkursu Dyrygenckiego Radia i Telewizji Węgierskiej w Budapeszcie.

REPERTUAR
Besame mucho
Cuban overture
Dos gardenias
Guantanamera
Madrigal
Mi primer amor
Obsesion
Quiereme mucho
Chan Chan
El Manisero
Perdón

WYKONAWCY
Jose Torres
Havana Dreams
Ruben Silva – dyrygent
Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu

Jose Torres & Havana Dreams
Ruben Silva

Rynek Wielki w Zamościu

Wstęp wolny

ical Google outlook Wydarzenia
Skip to content