18 kwietnia 2024
Wydarzenia

INAUGURACJA DZIAŁALNOŚCI KONCERTOWEJ W AKADEMII ZAMOJSKIEJ - HYUK LEE

Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego ma zaszczyt zaprosić na magiczny wieczór muzyczny w ramach otwarcia działalności koncertowej na Dziedzińcu Akademii Zamojskiej.

Na wielkim otwarciu wystąpi wybitnie utalentowany pianista – Hyuk Lee, który wraz z Orkiestrą Symfoniczną im. Karola Namysłowskiego w Zamościu pod batutą Tadeusza Wicherka, przeniesie wszystkich gości w świat harmonii i piękna muzyki klasycznej.

W trakcie tego wyjątkowego wieczoru będziemy mieli przyjemność przedstawić dwie perełki muzyki klasycznej: 23 Koncert Fortepianowy KV 488 oraz Symfonię „Haffnerowską”.

23 Koncert Fortepianowy KV 488 to jedno z najbardziej uwielbianych dzieł Mozarta. Jego delikatna melodyka, pełna wdzięku i głębokiej emocji, przenika serca słuchaczy, pozostawiając niezatarte wrażenie. Wykonanie tego arcydzieła w wykonaniu wybitnego pianisty Hyuka Lee z pewnością zapewni niezapomniane doznania muzyczne.

Symfonia „Haffnerowska„, napisana przez Mozarta dla swojego przyjaciela, to monumentalne dzieło, które zachwyca swoją potęgą i wspaniałym brzmieniem. Pełna dynamiki i ekspresji, ta symfonia przenosi słuchaczy w podróż przez różnorodne nastroje i emocje, malując w ich umysłach obrazy niezwykłej muzycznej opowieści.

REPERTUAR
23 Koncert Fortepianowy KV 488
Symfonia „Haffnerowska”

WYKONAWCY
Hyuk Lee – fortepian
Tadeusz Wicherek – dyrygent
Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu

Hyuk Lee – pianista. W 2016 roku jako najmłodszy uczestnik w historii, wygrał X Konkurs im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy. Ten utalentowany pianista koreański zajął I miejsce i nagrodę za najlepsze wykonanie koncertu Moskiewskiego Konkursu Chopinowskiego dla Młodzieży (2012) oraz jest laureatem III nagrody X Konkursu w Hamamatsu (2018). Występował m.in. w salach im. Dvořáka i Smetany w Pradze, Konserwatorium Moskiewskiego, w Filharmonii Narodowej, Filharmonii Łódzkiej, Filharmonii Śląskiej, Filharmonii Bałtyckiej, Salle Cortot w Paryżu, Muziekgebouw w Eindhoven, Tivoli Vredenburg w Utrechcie, Kioi Hall w Tokio, z Sinfoniettą Cracovią pd. Anny Duczmal-Mróz w Filharmonii Krakowskiej, z Radomską Orkiestrą Kameralną oraz na Festiwalu Chopinowskim w Dusznikach-Zdroju i Festiwalu „Perła Baroku”. Pianista regularnie koncertuje w Korei Południowej i Japonii. W 2024 roku zadebiutuje w Saki UNESCO w Paryżu oraz w Teatro Colón w Buenos Aires. Hyuk Lee jest również finalistą 18. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie w 2021 roku, a w 2023 roku wygrał najbardziej prestiżowy konkurs francuski Long-Thibaud w Paryżu. W wolnych chwilach gra na skrzypcach i uczestniczy w turniejach szachowych.

Hyuk Lee

Dziedziniec Akademii Zamojskiej, ul. Akademicka 8

Sprzedaż biletów w kasie Orkiestry (ul. Partyzantów 2) do piątku w godz. 7.30 – 14.30.
Sprzedaż online: BILETY

ical Google outlook Wydarzenia
Skip to content