18 kwietnia 2024
Wydarzenia

Nadzwyczajny Recital Fortepianowy - Hyuk Lee

Drugi dzień Inauguracji działalności koncertowej Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu na Dziedzińcu Akademii Zamojskiej.

REPERTUAR
W. A. Mozart – Fantasie d-moll K.397
F. Schubert – Sonata c-moll D.958
B. Bartók – Suite Op.14
F. Chopin – Sonata No.3 Op.58

WYKONAWCY
Hyuk Lee – fortepian

_____

W. A. Mozart – Fantasie d-moll K.397 – to arcydzieło fortepianowe, które łączy w sobie dramatyzm i ekspresję. Skomponowana w 1782 roku, ta kompozycja jest wyjątkowym przykładem geniuszu Mozarta, demonstrując jego zdolność do tworzenia muzyki pełnej pasji i wirtuozerii.

F. Schubert – Sonata c-moll D.958 – to monumentalne dzieło fortepianowe, które zapewnia słuchaczom głębokie doświadczenie muzyczne. Została skomponowana w 1828 roku i jest jednym z najbardziej znaczących utworów tego kompozytora. Pełna emocji i kontrastów, ta sonata zapewnia niezapomniane wrażenia muzyczne.

B. Bartók – Suite Op.14 – to ekscytująca mieszanka folkloru i nowoczesnych technik kompozytorskich. Skomponowana w 1916 roku, ta suita prezentuje charakterystyczny styl Bartóka, w którym rytmika i melodyka ludowa spotykają się z eksperymentalnym podejściem do formy i struktury muzycznej.

F. Chopin – Sonata No.3 Op.58 – to arcydzieło romantycznej muzyki fortepianowej. Skomponowana w 1844 roku, ta sonata jest pełna wzniosłych melodii, głębokich emocji i technicznych wyzwań. Chopin mistrzowsko balansuje między ekspresją a wirtuozerią, tworząc jedno z najważniejszych dzieł fortepianowych w historii muzyki.

____

Dziedziniec Akademii Zamojskiej, ul. Akademicka 8

Sprzedaż biletów w kasie Orkiestry (ul. Partyzantów 2) do piątku w godz. 7.30 – 14.30.
Sprzedaż online: BILETY

ical Google outlook Wydarzenia
Skip to content