19 lutego 2024
Wydarzenia

Koncert symfoniczny „”Koncert na dwa flety”

Wieczór wypełniony mistyczną harmonią i majestatyczną muzyką wypełni salę koncertową w Zamościu podczas niezwykłego koncertu symfonicznego. Na scenie pojawią się utalentowani fleciści Agata i Łukasz Długosz, którzy razem z Orkiestrą Symfoniczną im. Karola Namysłowskiego pod batutą dyrygenta Szymona Makowskiego, zabiorą słuchaczy w niezapomnianą podróż dźwięków.

Wieczór otworzy mistyczna „Uwertura do opery Czarodziejski flet” autorstwa Wolfganga Amadeusza Mozarta. Ten magiczny utwór wprowadzi publiczność w świat fantastycznych dźwięków, pełen tajemnic i czarów, charakterystyczny dla opery Mozarta.
Następnie Agata i Łukasz Długosz wystąpią solowo w „Koncercie na dwa flety”. Ich zgrana gra połączona z ekspresją wzbogaci ten muzyczny dialog, tworząc niepowtarzalny klimat. Koncert ten to nie tylko wyjątkowe umiejętności wykonawcze, ale również emocje, które przeniosą słuchaczy w świat głębokich dźwięków i piękna.
Kolejnym arcydziełem, które zabrzmi podczas koncertu, będzie „I Symfonia B-dur Wiosenna” op. 38. Kompozycja ta, autorstwa Roberta Schumanna, wypełni salę muzyką nasyconą radością, energią i świeżością, jaką niesie wiosna. To dzieło o wielkiej siłę wyrazu, które poprzez pełne harmonii brzmienie orkiestry, zapewni słuchaczom niezapomniane wrażenia muzyczne.

REPERTUAR
W.A. Mozart – Uwertura do opery „Czarodziejski flet”
M. Małecki – Koncert na dwa flety
R. Schumann – I Symfonia B-dur „Wiosenna” Op. 38

WYKONAWCY
Agata Długosz – flet
Łukasz Długosz – flet
Szymon Makowski – dyrygent
Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu

Agata Długosz – flet. Uznana polska flecistka, absolwentka studiów solistycznych w Hochschule für Musik und Theater w Monachium oraz studiów podyplomowych w Hochschule für Musik w Weimarze oraz Yale University w New Haven. W ramach stypendium Erasmus doskonaliła również swoje umiejętności Hochschule für Musik und Theater w Lipsku oraz na wielu mistrzowskich kursach fletowych. Jest laureatką ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów fletowych m.in.: finalistką 10.Międzynarodowego Konkursu Fletowego Friedrich Kuhlau w Uelzen, II nagrody na 4.Międzynarodowym Konkursie Fletowym Internazionale Premio w Padwie, II nagrody (I nie przyznano) i nagrody specjalnej na 4.Międzynarodowym Konkursie Fletowym Interpretazione Flautistica w Ovadzie oraz finalistką i laureatką nagrody specjalnej na 11.Międzynarodowym Konkursie Fletowym w Timisoarze. Otrzymała III nagrodę w 6.Międzynarodowym Konkursie Fletowym Leonardo de Lorenzo w Viggiano.

Agata Długosz

Łukasz Długosz – flet. Uznany przez międzynarodowych krytyków za jednego z najwybitniejszych flecistów. Jest również najliczniej uhonorowanym w historii polskim flecistą. Luxemburskie PIZZICATO za płytę „Flute Stories” okrzyknęło Długosza jednym z najwybitniejszych flecistów na świecie. Artysta nagrał 56 albumów płytowych zawierających w przeważającej części muzykę polską które zostały bardzo wysoko ocenione przez krytykę polską i europejską i za które otrzymał wiele prestiżowych międzynarodowych nagród fonograficznych, w tym nagrodę International Classical Music Award (ICMA), Pizzicato Supersonic Award oraz Fryderyki. Absolwent studiów solistycznych w Hochschule für Musik und Theater w Monachium oraz studiów mistrzowskich w Conservatoire National Supérieur de Musique et de Danse w Paryżu oraz w Yale University w New Haven. Jest zwycięzcą kilkunastu konkursów międzynarodowych w tym tak prestiżowych jak w Paryżu, Odense, Monachium oraz Viggiano. Koncertuje jako solista i kameralista w kraju i za granicą. Współpracuje z wieloma renomowanymi orkiestrami. Jako solista występował m.in.: w Carnegie Hall, w Musikverein Goldener Saal oraz Konzerthauswe Wiedniu, Konzerthaus w Berlinie, Gasteig Carl Orff Saal oraz Herkulessaal w Monachium, Poly Theatre w Pekinie, Xinghai Concert Hall w Guangzhou, Shanghai Concert Hall, Opera House w Katarze, Shin Kobe OrientalHall w Kobe, Sala koncertowa im.Piotra Czajkowskiego w Moskwie. Grał pod batutą takich gwiazd jak Zubin Mehta, James Levine, Mariss Jansons, Walerij Giergijew, Jesús López Cobos, Jerzy Maksymiuk, Jan Krenz, Jerzy Semkow, Jacek Kaspszyk, Gabriel Chmura, Agnieszka Duczmal. Był wielokrotnie zapraszany do wykonania koncertu fletowego Krzysztofa Pendereckiego pod batutą kompozytora. Koncert wykonywał m.in w Nowym Yorku, Pekinie, Doha, Berlinie, Paryżu, Londynie, Rydze, Koblenz, Helsinkach.

Łukasz Długosz

Szymon Makowski – dyrygent. Absolwent Akademii Muzycznej im. I.J.Paderewskiego w Poznaniu na kierunkach Dyrygentura oraz Skrzypce. Uczestniczył w wielu kursach mistrzowskich w Polsce i Europie, prowadzonych przez wybitnych profesorów takich jak Jose Miguel Rodilla Tortajada (Murcia), Gabriel Chmura (Kraków) czy Alexander Polishchuck (Faro). Dodatkowo ukończył czteroletni kurs dyrygencki w Accademia Chigiana (Siena) pod kierunkiem Gianluigi Gelmettiego, trzykrotnie uzyskując „Diploma di Merito” oraz stypendia akademii. Potwierdzeniem nabytych umiejętności był udział w prestiżowych międzynarodowych konkursach dyrygenckich – w Atenach (2010, Konkurs im. Dmitri Mitropoulosa), w 53. Międzynarodowym Konkursie dla Młodych Dyrygentów w Besançon (2013, gdzie dotarł do półfinału) oraz w konkursie im. G. Soltiego we Frankfurcie nad Menem (2015, gdzie również doszedł do etapu półfinałowego).

Szymon Makowski

Sala Orkiestry, ul. Partyzantów 2

Sprzedaż biletów w kasie Orkiestry (ul. Partyzantów 2) do piątku w godz. 7.30 – 14.30.
Sprzedaż online: BILETY

ical Google outlook Wydarzenia
Skip to content