28 marca 2024
Wydarzenia

Koncert symfoniczny „”Mistrzowskie Interpretacje”

Dołącz do wyjątkowego wieczoru muzycznego, gdzie światła reflektorów oświetlą wyjątkowy talent wiolonczelisty Jeremy’a Findlay’a oraz niesamowitą Orkiestrę Symfoniczną im. Karola Namysłowskiego w Zamościu, którą poprowadzi Maestro Marek Wroniszewski.

Wieczór rozpocznie się od wzniosłej „Pavane” op. 50 autorstwa Gabriela Fauré, która przeniesie nas w świat subtelnych melodii i misternych harmonii, pobudzając wyobraźnię do najwyższych lotów. Następnie zabierzemy się w podróż przez malownicze krajobrazy za sprawą „Suite pastorale” Émmanuela Chabriera, gdzie muzyka wplącze nas w niemalże sielankowy nastrój pełen naturalnych dźwięków i idyllicznych obrazów.

W kulminacyjnym momencie wieczoru usłyszymy wyjątkowy „Koncert wiolonczelowy” h-moll op. 104 Antonína Dvořáka. Jeremy Findlay, znany z wirtuozerii i głębokiego wyczucia muzycznego, poprowadzi nas przez to arcydzieło wirtuozerii wiolonczelowej, doprowadzając naszych zmysłów do skrajności emocji i zachwytu. Jego interpretacja, w połączeniu z doskonałą grą Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego, zapewni nam niezapomniany wieczór, wypełniony muzyką, która poruszy serca i umysły.

REPERTUAR
G. Fauré – Pavane op. 50
E. Chabrier – Suite pastorale
A. Dvorak – Koncert wiolonczelowy h-moll op. 104

WYKONAWCY
Jeremy Findaly – wiolonczela
Marek Wroniszewski – dyrygent
Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu

Jeremy Findaly – wiolonczela. Pasja Jeremy’ego Findlaya do wiolonczeli rozpoczęła się już w młodym wieku. Urodził się w Toronto w rodzinie muzyków i z entuzjazmem rozwijał swoje zainteresowania zarówno wykonawstwem solowym, jak i kameralnym. Findlay występował na arenie międzynarodowej jako solista, recital i kameralista w wielu prestiżowych salach, m.in. w Theatre des Champs Elysees w Paryżu, Konzerthaus w Berlinie, Mozarteum w Salzburgu, Rudolfinum Hall w Pradze, Filharmonii Warszawskiej, Metropolitan Hall w Tokio, Izumi Hall w Osace , Coliseo w Buenos Aires, Teatrze Miejskim w São Paulo, Roy Thomson Hall w Toronto oraz w Weill Hall w Carnegie i Alice Tully Hall w Lincoln Center w Nowym Jorku.

Jeremy Findlay

Marek Wroniszewski – dyrygent. Zastępca dyrektora Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa. Związany z tą instytucją od października 2017 r., początkowo jako asystent dyrygenta, następnie kierownik orkiestry. Asystował wielu wybitnym dyrygentom, takim jak: Michaił Jurowski (nagranie i współczesne światowe prawykonanie opery Antona Rubinsteina Mojżesz), Gabriel Chmura, Mirosław Jacek Błaszczyk, Tadeusz Kozłowski, Andrzej Borejko, Piotr Gajewski.
Współpracuje także z wieloma solistami, wśród których można wyróżnić takie nazwiska, jak m.in. Zakhar Bron, Vadim Repin, Piotr Pławner, Kevin Kenner, Krzysztof Meisinger, Klaudiusz Baran, Joanna Marcinkowska. Półfinalista i laureat nagród dla najlepszego polskiego uczestnika na X Międzynarodowym Konkursie Dyrygenckim im. Grzegorza Fitelberga w Katowicach oraz finalista VI Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Dyrygentów w Białymstoku.

Marek Wroniszewski

Sala Orkiestry, ul. Partyzantów 2

Sprzedaż biletów w kasie Orkiestry (ul. Partyzantów 2) do piątku w godz. 7.30 – 14.30.
Sprzedaż online: BILETY

ical Google outlook Wydarzenia
Skip to content