26 marca 2024
Wydarzenia

KONCERT WIELKANOCNY „”ALLELUJA!”

Zapraszamy serdecznie na niezwykłe wydarzenie muzyczne zatytułowane „Koncert wielkanocny – Alleluja!”. To wyjątkowa okazja, by w duchowej atmosferze święta Wielkiej Nocy uczestniczyć w magicznym połączeniu dźwięków, które rozgrzeją serce i wypełnią je radością.

Przygotowaliśmy dla Państwa niezwykłą podróż przez świat dźwięków i emocji, które budzą się wraz z nadejściem Wielkanocy. Pod batutą utalentowanego dyrygenta Tadeusza Wichereka oraz przy udziale wybitnego organisty Romana Peruckiego, Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu zaprezentuje repertuar pełen mocy i głębokiej symboliki.

„Alleluja!” – to nie tylko okazja do wysłuchania wyjątkowych interpretacji dzieł mistrzów muzyki klasycznej, ale również czas refleksji nad przesłaniem nadziei i radości, jakie niesie za sobą Wielkanoc. Przy dźwiękach pieśni sakralnych i symfonicznych, wspólnie będziemy celebrować wzniosłe emocje oraz otworzymy serca na przeżycie głębszych wymiarów ludzkiego ducha.

REPERTUAR
M. Surzyński – „Koncert organowy” op. 35
G. F. Haendel – „Alleluja”
M. Małecki – „Polskie Hymny Wielkanocne”

WYKONAWCY
Roman Perucki – organy
Tadeusz Wicherek – dyrygent
Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu

Roman Perucki – organy. Od 1997 roku jest profesorem macierzystej uczelni, a także I organistą katedry w Oliwie. Dzięki swej wiedzy i umiejętnościom powoływany jest w charakterze konsultanta do opiniowania projektów nowych instrumentów, remontów i restauracji historycznych organów w świątyniach na terenie całej Polski. Artysta koncertuje w kraju i za granicą (od krajów europejskich, przez USA, Kanadę, Chiny Japonię, po Australię i Amerykę Południową). W swoim dorobku ma ponad 2500 recitali. Grał m.in. w katedrze Notre Dame w Paryżu, a także w katedrach w Gandawie, Lozannie (na nowych organach), Brukseli, Rydze. Prowadzi kursy mistrzowskie m.in. w Niemczech, Francji, Włoszech, Portugalii, Meksyku, Chorwacji oraz wykłady w uczelniach i szkołach muzycznych na terenie Polski.

Roman Perucki

Kościół Rzymskokatolicki pw. Zwiastowania NMP, ul. Stanisława Staszica 1

WSTĘP WOLNY

ical Google outlook Wydarzenia
Skip to content