22 grudnia 2023
Wydarzenia

Koncert symfoniczny „”Błyszczące Perły Muzyki Klasycznej”

Zapraszamy na niezwykły koncert pełen magii muzyki klasycznej, który odbędzie się w wykonaniu utalentowanej solistki Andreei Chira, grającej na instrumencie fletnia pana. To wyjątkowe wydarzenie będzie miało miejsce przy akompaniamencie uznanej Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu, która pod batutą dyrygenta Jan Miłosza Zarzyckiego, zabierze nas w podróż przez arcydzieła klasyki.
W trakcie tego niezwykłego wieczoru będziemy mieli okazję zanurzyć się w pięknie aranżowanych kompozycjach, które poruszą nasze serca i umysły. Andreea Chira, swoim mistrzowskim wykonaniem, przeniesie nas w świat dźwięków, gdzie każda nuta będzie miała swoje znaczenie, a każdy dźwięk wywoła głębokie emocje.

WYKONAWCY
Andreea Chira – fletnia pana
Jan Miłosz Zarzycki – dyrygent
Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu

Andreea Chira – fletnia pana. To wyjątkowa artystka i ambasadorka swojego instrumentu – fletu pana. Jej interpretacje muzyczne charakteryzują się krystalicznie czystym dźwiękiem, żywą wirtuozerią i twórczą precyzją. Bezwarunkowe oddanie Andreei Chiry muzyce jest doceniane zarówno przez publiczność, jak i krytyków. Jest pierwszą panfletistką, która wystąpiła w renomowanej sali koncertowej Wiedeńskiego Towarzystwa Muzycznego. Ich debiut miał miejsce 13 października 2023 roku z Southwest German Chamber Orchestra Pforzheim pod dyrekcją Douglasa Bostocka. Z tą samą orkiestrą Andreea Chira wydała w 2022 roku swoją pierwszą płytę CD Antonio Vivaldi – The Four Seasons, która ukazała się nakładem niemieckiej wytwórni muzyki klasycznej „CPO”.

Andreea Chira

Jan Miłosz Zarzycki – dyrygent. Dyrektor naczelny i artystyczny Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży, profesor Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, finalista i laureat międzynarodowych konkursów muzycznych we Włoszech, w Hiszpanii i na Węgrzech. W roku 1994 uzyskał dyplom z wyróżnieniem w klasie dyrygentury Marka Pijarowskiego we Wrocławiu. Swoje studia dyrygenckie uzupełniał w Wiedniu i w Berlinie, gdzie miał okazję poznać sztukę dyrygencką takich mistrzów batuty, jak: Seiji Ozawa, Kurt Masur, Claudio Abbado. Jest również absolwentem wydziału instrumentalnego Akademii Muzycznej w Katowicach (1990 r.), jako skrzypek został laureatem licznych konkursów muzycznych. Ukończył też Podyplomowe Studia Menedżerskie dla Twórców, Artystów i Animatorów Kultury na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

Jan Miłosz Zarzycki

Sala Orkiestry, ul. Partyzantów 2

Sprzedaż biletów w kasie Orkiestry (ul. Partyzantów 2) do piątku w godz. 7.30 – 14.30.
Sprzedaż online: BILETY

ical Google outlook Wydarzenia
Skip to content